Doğadan Gelen Güzellik İksiri!

ARGAN’IN YARARLARI

Argan,  Fas’ta yetişen bir ağaç türüdür.Argan Yağı ise;bu ağacın tohumlarından elde edilen yağdır.Güzellik sektörünün vazgeçilmez parçası olma haline gelen Argan yağını üretmek için ağacın özenle yetiştirilmesi gerekiyor.Bu ağaç dünya üzerinde sadece Fas’ta yetiştirilmektedir.Argan yağı, üretildiği ağacın dünya üzerinde tek bir yerde yetiştiğinden dolayı oldukça kıymetli bir yağdır. Üretim aşaması ise, çok zahmetlidir. Argan yağı, içerisinde zengin vitamin karışımı içerir. Bu vitamin, cildin kurumasını engeller, cildi nemlendirir ve cilt hücrelerini yenileme fonksiyonunda bulunur.

 

Argan ağacından elde edilen ve tamamıyla doğal olan argan yağı, cilt, tırnak, el, ayak, yüz ve saç için faydaları olan bir yağdır. Kırışıklık sorununa oldukça iyi gelen bu yağ, böyle bir sorunu olanlar için mükemmel bir fırsattır.  Ayrıca bu yağ, saçlarda kullanıldığı takdirde saçların çok canlı ve parlak görünmesini sağlamakta ve aynı zamanda saçlarda meydana gelebilecek kırıkları engellemektedir.

Sağlık ve güzellik açısından oldukça önemli faydaları bulunan argan yağı, doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde güzellik kavramına çok büyük artılar katmaktadır. Argan Yağının içeriğinde, alfa, gama ve beta yer almaktadır. Bunun dışında zengin niktarda E vitamini içermektedir.Bol miktarda E vitamini içerdiği için cilt ve saç sağlığı için yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Argan yağı cildi besleyerek,yeni görünüm kazanmasını sağlar.Anti aging özelliğine sahip olmasından dolayı,kırışıklıkları gidermede yardımcı olur. Bir çok yağ ve cilt kremi olması gerekenin aksine akne sorununu tetikleyebilir ve daha fazla artmasına neden olabilir.  Ama argan yağı tam tersi cildi sağlığına kavuşturmada ciddi rol üstlenebilir ve hatta aknelerin giderilmesine yardımcı olabilir.