Blog

naturalita111

İşte bilinen Argan yağının en önemli faydalarından birisi

  |   Genel   |   Yorum Yok

1.Yaşlanmaya Karşı

Güneşin zararlı ışınlarına karşı dermal maruz kalma, serbest radikaller ince çizgi ve kırışıklıkların deri görünümüne yol. Argan yağı serbest radikallerin kurtulmak ve cilt hasarı önlemeye yardımcı olur. E vitaminin, büyük bir kısmını içeriyor. Aynı zamanda cildi yumuşatmak için çalışan bir madde olan saponinler içerir. Argan yağı yüzdeki çizgiler ve ince kırışıklıklar erken yaşlanma gibi etkileri ile mücadele için yardımcı olur cildi nemlendirir.

2.Cilt İçin

Argan yağı iyileştirme ve tedavi edici özellikleri ile karakterize üçlü Alterpinoadat olarak adlandırılan bazı aktif bileşiklerin içerir. Aynı zamanda güneş ışığına maruz cildi korur, yaraları iyileştirici hızlandırmak için yardımcı olur. Bunun yanı sıra Argan Yağı içerisindeki vitaminler sayesinde eklem ağrısına iyi gelir. Günlük olarak vücudunuza masaj uygulayarak Argan yağı kullanın.

3.Bazı cilt problemleri için

Antik çağlardan bu yana, insanlar egzama, su çiçeği gibi çeşitli cilt sorunları ve hastalıkları tedavi etmek için uğraşmaktadırlar. Argan yağı cildi yatıştırmaya çalıştığı yerlerde, kuruluk ve kaşıntı kurtulmak için kullanılır. Argan yağı aynı zamanda gebelik nedeniyle kırışıklıkların kurtulmak için de yararlıdır.

4.Kıvırcık saçlar için

Argan yağı içerisinde büüyk oranda E vitamin içerir.Bu özelliğe göre, bukle ve kuru saçları kontrol etmek için büyük ölçüde yardımcı olur. Buna ek olarak, bu yağ asitlerinin büyük bir etkisi olarak, kuru saçı nemlendiren ve  uçlarındaki kırıkları azaltmaya yardımcı olur. Son olarak,düzenli olarak saçınıza Argan yağı kullanın. Bütün gece ,sağlıklı ve parlak olsun. Daha sonra sabah iyice durulayın.

5.Sağlıklı saç derisi

Eğer kuru saç derisiniz varsa ve kaşınıyor ise,Argan yağı kullanmayı deneyin. Nazikçe saç derinize masaj yaparak uygulayın. Gece uyguladıktan sonra sabaha kadar bekletin. Sonra yumuşak bir şampuan kullanarak ertesi sabah durulayın. Gerekli nemlendirme sağlarken saç derinizin rahatlamasına yardımcı olur.

6.Cilt tazeliği

Sürekli değişen mevsimlerde, cildinizin sürekli taze kalmasını istiyorsanız, Argan yağının içindeki bol vitamein karıkşıklığından sizde faydalaın. Argan yağı kullanarak  doğal nemlendirici kreminizi kendiniz keşfedin! Günlük kreminiz ile Argan yağından 10 damla koyarak karıştırın, size esnek ve parlaklık verecektir.

Yorumlar Yok

Yorum Yaz