Blog

Woman with snowflake

CİLT İÇİN ARGAN YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

  |   Genel   |   Yorum Yok

Argan Yağı bu kış kullanmak için 7 farklı neden sunuyor sizlere! Mevsimlerde değişim dönemi olduğundan,argan yağı ile bakımınız rutin olmalıdır. Kış döneminde rutin halde kullandığınız Argan yağı ile yararlarını fark etmemeniz mümkün değil!

CİLT İÇİN;

1.KIŞIN ÇATLAMIŞ DUDAKLAR

Değişen hava koşullarının  en büyük olumsuz etkilerinden biri çatlak görünümlü dudaklarÇatlak dudaklarınıza Argan yağı ile yaptığınız bakım ile değişen sezona inat,her zaman sağlıklı görünen ve yumuşak dudaklara sahip olun !

2.KURU CİLTLER

 Argan Yağının büyük yararları arasında, cildi nemlendirmek ve pürüzsüzlük artırımak vardır. Sadece uyumadan önce kolara ve bacaklara yapacağınız masaj ile sonucu kendiniz de göreceksiniz.

3.BEYAZ ÇİZGİLER

Beyaz çizgilerden kurtulmak için kesin çözüm! Argan yağı içerisindeki E vitamini sayesinden cildin elastikliğini artırmak için yardımcı olur. Bir kaç damla kullanarak beyaz çizgilerin azaldığını siz de göreceksiniz!

4.Ayak ağrılarınızdan kurtulun!

Kış aylarında sürekli giyilen çizme  ve kalın tabanlı ayakkabılar yüzünden ağrılı iltihaplanmaya ya da ayaklarda kabarcık oluşumuna neden olabilir. Argan Yağı ile kesinlikle bu durumu azaltacak ve onları çevreleyen deriyi yumuşatmak için parmaklarınızı Argan yağı ile sadece bir kaç damla ile masaj yaparak uygulayın

5.Kırışıklıklar

Kırışıklılar her dönem insanda bazı nedenlerden dolayı oluşabilir. E vitamini içerdiğinden gözeneklerde oluşan kırışıklıkları gizler. Uyumadan önce yüzünüze ve boynunuza Argan Yağı ovmak kesinlikle cildinizi yumuşak yapacaktır. Cildiniz tazelik ve canlılık verir.

6.Alternatifler

Artık cildinizi her gün yumuşak tutmak imkansız değil! Argan yağının vücut losyonu sayesinde vücudunuz her zaman yumuşak! Duştan sonra vücudunuza masaj yaparak uygulayın.Bir kaç dakika bekleyin. Yağı kolay emen bir yapıya sahip olduğu için vücudunuzda yağlı görünmeyecektir. Farkı hissedeceksiniz!

7.ÇATLAYAN TOPUKLAR

Kış ayında sürekli pediküre gitmek zor geliyor ise,işte size çözüm! Kalın çorap giymeden önce topuklarınıza birkaç damla Argan yağı damlatın. Argan yağı çok yumuşak hale getircek ve ferehlatacaktır.

Yorumlar Yok

Yorum Yaz