Blog

ARGANPUR6

Sonbaharda Cilt Bakımı

  |   Genel, Uncategorized   |   Yorum Yok

Yaz aylarının ardından sonbaharın gelmesiyle beraber sıcaklıktaki ani düşmeler ve yükselmelerle sıcaklık anormalliklerinin yaşanması derinin savunma mekanizmalarını zayıflatır. Kış ise deri açısından koşulları zor bir mevsimdir. Sonbahar ayları derimizi kış dönemine hazırlamamız için bir fırsat dönemidir.
Su İçin: Sadece sonbahar değil hangi mevsim olursa olsun su içmek çok önemlidir. Su cildin nemini korumak için gereklidir. Cildin mevsim değişiminin getirdiği kuruluğunu önlemek için bol su içmek iyi bir başlangıç olacaktır
Doğru Ürün Kullanın: Cilt temizliğinin doğru ürünlerle, bilinçli bir şekilde yapılması gerekir. Gereğinden fazla agresif davranıldığında, dış etkenlere karşı korumasız kalan cilt, koruyucu yağ tabakasını yitirir. Temizliğin çok yüzeysel yapılması halinde ise ciltte irritasyonlara sebep olan çok sayıda bakteri için uygun bir ortam oluşabilir. Eğer cilt çok yağlı ve akneye yatkın değilse sabun tarzı temizleyiciler cildi kurutabileceğinden hassas ciltler için geliştirilmiş krem ve jel tarzı temizleyiciler tercih edilmeli.

Sonbahar aylarında cildimize nem kazandırmak için yapabileceğimiz en iyi bakım , iki haftada bir kere cildimize Nem maskesi uygulamaktır. Bu sayede cildimizin nefes alması ve nemlenmesi kolaylaşır.
Evde cilt bakımı için, öncelikle, her gün , bazı ciltler için bir kez, bazı ciltler içinse günde iki kez uygulanan, rutin cilt bakımı vazgeçilmezimiz. Böylelikle, tüm cildimizin ilk önce temizliği, ferahlaması ve normal yağ dengesine kavuşması sağlanıyor. Güneş ışınları etkisiyle, gözenekleri tıkanmış, yağlanmış ciltlerde, temizleme aşamasında kullanacağımız farklı ve daha etkin bir temizleyiciyle bu problemi çözmek mümkün. Böylece cilt hava almış, ve temizlenmiş olur, Temizlenen, arınmış cildin ferahlatıcı, besleyici bir mineralli tonikle silinmesi ile cilt yağını dengeleme amacıyla kremlenmeye hazır hale geliyor. Yaz aylarında kullandığımız cilt kremini, artık kullanmıyoruz. Daha hafif , nemlendirici kremler yerine , cilt tipine uygun, biraz daha yağlı, beslemeye yönelik kremleri bu dönemde tercih etmekte yarar var. Hafif bir yüz masajıyla cilt bakımı tamamlanıyor.

Yorumlar Yok

Yorum Yaz