Argan Yağının Önemi ve Etkileri2

Argan Yağının Önemi ve Etkileri

  |   Genel   |   Yorum Yok

Nesillerdir Berberi kabileleri Argan yağının içerdiği maddeleri bilmeden mucizevi etkisinden faydalanırlar.
Bu özel yağ 80% nin üzerinde doymamış yağ asidi, ki bunların da 40% aşırı doymamış asitlerdir.- Antioxidanzien ve bunun haricinde insan vucudu üzerinde çok olumlu etkileri olan birçok değerli maddeyi içerir.

İçerdiği etkili maddeler sayesinde hücrelerin yaşlanmasına neden olan serbest Radikalleri etkisiz hale getirir. Bundan dolayı yaşlanmayı engellen (Anti-Aging) mucizevi madde olarak da adlandırılabilinir.

Bu kozmetik yağ cildi nemlendirir, güçlendirir, yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Argan yağı büyük oranda doğal, değerli Omega- 6 ve Omega-3 yağ asitleri bileşenlerini içerir. Hayati önem taşıyan ve vucud tarafından üretilmeyen bu bileşenler dengeli bir beslenme için kaçınılmazdırlar.

Ayrıca Argan yağı kolestirin konusunda da bilinçli beslenme için çok elverişlidir. Sürekli kullanılması halinde bu değerli organik-yağ, vücudun bütününde çok yönlü etki ve bakım gücünü gösterir. Besin tamamlayıcısı olarak günde 3 çay kaşığı tavsiye edilir. Yeni bilimsel deney ve araştırmalar, bu değerli yağın Fasın dışında da tanınmasını sağladı.

Günümüzde Argan yağı birçok kozmetik ürünün de bileşeni olarak kullanılmaktadır. Argan yağı yemek yağı olarak da mutfaklardaki yerini aldı. Uzman aşçılar da artık bu yağı kullanıyor.

İnsan vucudu üzerindeki olumlu etkileri Argan yağını dünyanın en pahalı yağı haline getirdi. En değerli gıda maddelerinden birisidir-nadiren bulunmasından dolayı yalnızca yer mantarıyla karşılaştırılabilinir.

Yorumlar Yok

Yorum Yaz